• otehotnenie počas dojcenia

    , Autor: j-anne

    Dobry den, chcela by som sa opytat ci moze mat dojcenie vplyv na to, ze sa nam nedari otehotniet. Dcerka ma 32 mesiacov a este ju stale obcas cez den a vecer dojcim. Uz rok sa snazime o druhe dietatko a nedari sa nam. Ovulaciu si meriam testami a mavam ju pravidelne na 16 den cyklu. Menstruacny cyklus mam ravidelny (29 dni) uz priblizne dva roky. Ako by sa dalo pripadne pomoc k otehotneniu ak neprestanem dojcit. Mozem uzivat nejake lieky, alebo nieco prirodne co nevplyva na dojcenie? Dakujem za odpoved, pekny den prajem.

    Dobrý deň,
    dojčenie môže spôsobovať neplodnosť no zväčša sa to prejaví nepravidelnosťou cyklu a anovulačnými menštruáciami. V prvom rade si nechajte vyšetriť ovuláciu u vášho lekára a nie ovulačnými testami a meranim teploty - je to nepresné!