• Obojstranná ruptúra steny vagíny

    , Autor: 8Barbora8

    Dobrý deň, chcem sa opýtať predt týždňom som porodila a v prepúšťacej správe som zistila že mam poranenie Rpt. parietis vagiane bilat. je to do budúcna problém? Napr počas pohlavného styku? Je to bežne zranenie počas pôrodu? Dieťatko malo 3,8kg asi 2x mi kázali tlačiť tak na skúšku mimo kontrakcie myslite že aj to mohol byt dôvod ? Nejake také urýchlenie ? Dosť to boli, ale snažím sa fungovať akurát všade citam o poranení hrádze to ma tiež, ale o tomto neviem najst žiadne relevantne odpovede. Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň, poranenie stien pošvy je pri pôrode väčšieho plodu, najmä ak má žena užšiu pošvu pomerne časté. Nesúvisí to s “skusmím” tlačením, ani so žiadnym “urýchlením”. Prechod plodu pošvou, ako súčasťou pôrodného kanála by to urobil tak či tak. Pošva je však veľmi “hojivý” orgán. Do budúcna by to nemalo spôsobovať žiadne ťažkosti, ani pri pohlavnom styku. Ak sa nejednalo o komplikovanú ruptúru, ale iba jednoduchú ruptúru stien pošvy, po zašití sa pošva výborne hojí. Iba na základe opisu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.