• Počatie

    , Autor: Anme

    Dobrý deň pán doktor, ďakujem krásne za odpoveď avšak dvaja gynekológovia aj na 4d ultrazvuku mi povedali že vidia to od poslednej menštruácie ešte plus dva dni teda že 2.12.2023 pôrod to by som musela byť oplodnená 10.3/11/3 ? Ale to potom nevychádza alebo je možnosť že spermie žijú vo vajicovodoch aj dlhsie resp môže byť odchýlka pri ceste zygoty nejaký deň dva neviem si to úplne vysvetliť pretože reálne ten pohlavný styk bol 6.3 v noci nad ranom teda 7.3 povedzme ale potom už nie a tým pádom by tie spermie museli prežiť cca 4 dni. Ospravedlňujem sa ešte raz za vyrušovanie a vopred Vám ďakujem za odpoveď. S pozdravom

    Dobrý deň, ak ste nemali po 07.03.2023 pohlavný styk, otehotnieť ste museli z daného styku. Iné vysvetlenie ako to, čo som Vám písal nie je. Nevidím v tom však problém. Dosť často je odchýlka medzi termínom pôrodu podľa USG a termínom pôrodu podľa poslednej menštruácie aj týždeň a pritom žena presne vie, kedy otehotnela. Spermie vedia počkať na vajíčko vo vajíčkovode pár dní, za predpokladu vhodných podmienok. Niektoré štúdie hovoria aj o možnom týždňovom prežití, je to však extrém a veľmi raritné. Neviem sa Vám k tomu bližšie vyjadriť.