• Ivf

    , Autor: Veronika1207

    Dobrý deň pán doktor, zaujimalo by má ako dlho môže žena po ivf prenášať? A keď je vypočítaný termin jasný a dieťa plne vyvinuté či je prenášanie potrebné/povolené. Pripadne keď je po ivf na rizikovom a nejde to na termin či by nebolo lepšie urobiť sekciu aby nenastala napríklad hypoxia.

    Dobrý deň, záleží od viacerých okolností. Samotné IVF nie je jednoznačným rizikovým faktorom, či dôvodom na cisársky rez. Záleží tiež od viacerých faktorov, ako dôvod IVF, vek, či je pridružené nejaké ochorenie, napríklad trombofílny stav, tehotenská cukrovka, .... Ak sa na nič neliečite, neužívate žiadne lieky, ani si nepicháte žiadne injekcie a priebeh tehotenstva, ako aj všetky výsledky a nálezy sú v norme, je možné aj prenášanie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, okolnosti, nálezy, ... Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť.