• Mykóza

    , Autor: Nunka17

    Dobrý deň pán Doktor, som v 23tt, momentálne doberám atb dalacin a od začiatku tehotenstva má trápi mykóza, môže to spôsobiť odtok plodovej vody? Gynekológ mi stále predpisuje nystatin galvex a ja som si kúpila gynellu silver foam. Ďakujem

    Dobrý deň, mykóza v tehotenstve spôsobuje skôr subjektívne ťažkosti u ženy a tým, že sa jej darí v zmenenom pošvovom prostredí vytvára vhodné podmienky pre baktérie a mikroorganizmy, ktoré už môžu mať vplyv na krčok maternice. Vhodné je realizovať si občasne vaginálne výplachy a dlhodobejšiu kúru vaginálnymi probiotikami.