• Pôrod poloha KP

    , Autor: catherine

    Dobrý deň,
    Prosím o radu, končím 36 týždeň a polohu dieťaťa (chlapec) mám stále KP. Zatiaľ to so mnou žiadny pôrodník nekonzultoval, tak neviem čo mám čakať. Ale v prípade, že má budu tlačiť do spontánneho pôrodu, mám právo sa v tomto pripade domáhať sekcie? Nechcem rodiť KP prirodzene kvôli všetkým rizikám čo to obnáša. Som druhorodicka, prvý som rodila spontánne. Ďakujem

    Dobrý deň, na tehotenské poradne v nemocničnom zariadení sa väčšinou začína chodiť po ukončenom 36. týždni. Asi na väčšine pracovísk sa pri polohe KP u chlapcov indikuje primárny cisársky rez. Nebojte sa pýtať vyšetrujúcich lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť.