Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,247 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Cervikalné skoré

  , Autor: RiaEllie

  Dobrý deň som 37 tt dnes som bola v poradňi u genekologa a cervikalné skoré mám 0,0,0,1,1,1 z 3
  Chcela by som sa opýtať čo to znamená..
  Vopred vám Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, znamená to nezrelý nález na pôrodných cestách, ktorý zodpovedá 37. týždňu tehotenstva. Cervikálne skóre hodnotí dĺžku, dilatáciu, orientáciu, konzistenciu, cerviko-korporálny uhol a naliehanie plodu na klenby pošvy.

Podobné otázky

 • Prietoky

  , Autor: Malina21

  Dobrý deň pán doktor,
  prepáčte že Vás otravujem, ale trápi ma vec ktorá mi nedá spávať a môj lekár mi to nevysvetlil. Momentálne som v 36+2 tt v knižke mám napísané že mám CS 2, doteraz boli vždy 0.
  Ďalej nejaké Ri 0,55 prosím vás čo tieto hodnoty znamenajú? Mam sa nejako obávať keďže mu to napísal do okienka "subjektívne ťažkosti"?ďakujem krásne za odpoveď s prajem pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete byť úplne v kľude. Výsledky máte v poriadku. CS je cervikálne skóre a čím budete bližšie termínu, tým sa bude zvyšovať. Hovorí o pripravenosti krčka maternice. RI je rezistenčný index, parameter prietokov krvi v pupočníku, ktorý máte tak isto v norme.

 • cs 1

  , Autor: steva

  Dobry den chcela by som sa opytať či je v poriadku že v 26 tt mam cervix skore 1 som druhorodička a pravdepodobne ma čaka druha sekcia. Babetko bolo otočene hlavičkou dole a niekedy pri chodzi mam bolesti v oblasti panvy je to normalne v sede a lahu je to v poriadku je možneže mi babetko zostupilo už do porodnych ciest a može nastať predč. porod. dalšiu poradnu mam 19,3. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  cervikálne skóre 1 u druhoridčky nie je zatiaľ žiadny problém, je však potrebné to sledovať ako sa bude cervikálne skóre meniť. Na bolesti si nasaďte magnézium v tabletkách alebo šumivých tabletách. Určite vám babátko nezostúpilo do pôrodných ciest, a riziko predčasného pôrodu nie je veľké, všetko však závisí od toho ako sa bude vaginálny nález vyvýjať.