• Umiestnenie placenty

    , Autor: Erika0409

    Dobrý deň prajem,

    Chcela by som Vás pekne poprosiť o ozrejmenie. Mam ulozenu placentu na prednej strane a do toho je prichytená na spodnej casti maternice.
    Malý sa pekne otočil hlavičkou dole, no stále rozmýšlam nad tým, či neexistuje nejaké väcsie riziko, že sa omotá okolo pupočnej šnúry (ked je placenta nizsie), poprípade či pri častom zohýbaní sa nemôže nastať skôršie odlupovanie sa placenty.
    Ak som pobavila otázkou som rada :)

    Ďakujem a prajem pekný deň :)

    Dobrý deň, lokalizácia placenty nemá súvis s prípadným omotaním pupočníka okolo trupu, končatín, či krku plodu. Dôležitejšie je však to, či sa nejedná o vcestnú placentu a či nebude potrebné ukončovať tehotenstvo cisárskym rezom.