• Stále zvýšené crp

    , Autor: Sinda11

    Dobrý deň,

    som druhýkrát tehotná a od 20 tt mam problémy zapálil sa mi zub opuchla mi tvar,zubár mi nasadil ATB Dalacin zub vyčistil,potom som išla ku svojej gynekologicke aby mi prekontrolovali crp keďže tam bol hlboký zapal bolo 18,4 tak mi nasadila ATB Zinnat ,po dobrati a kontrole kleslo na 8,4 po asi mesiaci kontrola a stúplo mi na 14,5 zase mi dala ATB Augmentin,vtedy som si povedala dosť a išla som na kontrolu do nemocnice kde nechapali prečo ma stále pcha s liekmi, takže ATB som neuzivala dala som si zub vytrhnúť a neurologicke skontrolovať a teraz po mesiaci kontrola a crp 16,04. Nechápem tomu čo sa deje. Gynekologicky som v potiadku,kontrolovali aj vody mám dosť,Temesvary negat,ph v poriadku. Moja dr mi zase chce dať Zinnat ale to vôbec není riešenie. Som v 31 TT a bojím sa nakoľko prvé tehotenstvo vydržalo do 32 tt kedy mi odtiekla voda a stúplo crp nad 25 a keďže dieťa nemalo vodu robila sa sekcia. Chcem vedieť aký máte názor na môj problém? Dakujem

    Dobrý deň, je tažké sa takto vyjadriť, či pretrvávanie mierne zvýšeného CRP môže súvisieť s problémami v ústnej dutine, či nie je poškodený další zub, eventuálne či nie je prítomný ohraničený zápal niekde inde v tele. Pri takomto pomerne málo zvýšenom CRP sa môže jednať o nešpecifický vírusových zápal, na ktorý antibiotiká nezaberajú. Neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť, nepoznám ani okolnosti stomatologického zákroku.