• Rana po pôrode

    , Autor: Maminka2020

    Dobrý deň p. doktor,

    Bola som 11 týždnov po pôrode s VEXom, keď som si našla pri vchode do pošvy cca 1 cm dlhý trčiaci kus niečoho, červenej farby, necitlivé na dotyk. Gynekológ mi to vtedy odcvakol, povedal, že by to bolo odpadlo aj samo (spomínal, že je to kus sliznice). No ostala tam červená ranka, nebolestivá, vraj to nič nie je...Teraz som 17 t. po pôrode, a po prvom pohl.styku ma to miesto trocha štípalo, a slabunko krvácalo svetloružovou krvou. Neviem, do kedy sa to bude hojiť, alebo čo robiť, aby tá ranka zmizla. Ďakujem

    Dobrý deň, keďže som nevidel nález, je veľmi ťažké sa objektívne vyjadriť. Mohlo sa jednať len o hypertrofické, teda lokálne zväčšené tkanivo sliznice pošvy v dôsledku pôrodu, ktoré sa v závislosti od veľkosti a lokalizácie môže hojiť aj niekoľko týždňov. Skúsiť môžete aplikáciu Cicatridina spreju alebo masti na postihnuté miesto.