Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,027 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Rusko a porod

    , Autor: Amelia000

    Dobry den, nakolko mam ovela mensie srdce ako normalna zena (cca 100g / tep cca 130), nizsi pocet cervenych krviniek a hemoglobinu cca 80. Tym padom mam problem s celkovym fungovanim co sa tyka vydrze, dychania, popravde sa zadycham aj pri vstavani z gauca/postele. Viem ze porod s ruskom neudycham. Viem ze ine to zvladli, atd atd. Ja nehladam utechu v tom co ine zeny zvladli, ani to ze ma odbijete ze to sa vyriesi na poradni alebo sa to bude dat atd. Hladam realnu moznost ako porod udychat a neohrozit seba ani dieta nedostatkom kyslika. Takze, bud ked pridem k vam rodit si to rusko proste pri porode dam dole. Je realna moznost ze to vyriesime nasadenim kyslikovej masky? A verte ze mne sa nebude chciet cakat az kym tam zacnem odpadavat a tym ohrozovat svoje dieta.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak máte kardiologické problémy, o ktorých viete a sú dohodobejšieho charakteru, je na zváženie absolvovať kardiologické vyšetrenie, či je u Vás možné viesť pôrod spontánne alebo plánovať vedenie pôrodu cisárskym rezom.