• Pôrod v nemocnici Šaca- Košice

    , Autor: Jana_Oravkinová_0212063316

    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať, či je v nemocnici Šaca- možnosť zvoliť si inú polohu pôrodu aj počas druhej doby pôrodnej (napr. polohu poležiačky na boku, posediačky, na štyroch...) alebo takéto veci závisia od pôrodníka samotného a je to teda na dohode s ním?

    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, na našej klinike máme isté štandardné schválené a odporúčané postupy, ktorými sa riadime. Keďže nám záleží na zdraví novorodenca, ako aj matky, na našej klinike prebiehajú pôrody na moderných pôrodných stoloch, kde vieme znížiť na minimum mieru pôrodného poranenia, ako aj poranenia novorodenca. Pôrod v inej polohe, ktorý môže byť nebezpečný pre plod, ako aj pre matku a môže skončiť až fatálne, nevedieme.