• Krvácanie po cisárskom reze

    , Autor: Renka33

    Dobrý deň
    Mala by som otázku ohľadne cisárskeho rezu. Pred 12 dňami som mala pôrod planovanou sekciou (bol to v poradí môj tretí cisársky rez). Po ňom som krvácala pár dní a prestalo to. Dnes cely deň som cítila akoby silný tlak v konečníku a trpnutie jednej nohy-stehna (toto prešlo, ale tlak ostal)....Zároveň som zrazu zistila, že zasa krvácam zo spodu, je to také silne tmavo červené krvácanie a aj tak bolesť v podbrušku ako pri menštruácii. Je to v poriadku? Je to nejaké čistenie zvnútra alebo mám radšej navštíviť zajtra gynekológa?
    Ďakujem krásne
    S pozdravom
    Renáta

    Dobrý deň, ste šestonedielka, čistenie maternice je normálne. Po pôrode cisárskym rezom je charakteristické to, že pacientka v prvé dni po výkone nemusí krvácať skoro vôbec, pretože je pri výkone vyčistená dutina maternice, čo je rozdiel oproti spontánnemu pôrodu. Následne však väčšinou už v domácom prostredí, po riadnom spustení laktácie dochádza k opätovným, akoby menštruačným, bolestiam v podbrušku a špineniu, charakteru menštruačného krvácania, hlavne počas a po kojení, ale aj v priebehu dňa, z dôvodu sťahovania sa maternice a čistenia maternice. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.