• Nepravidelná menstruácia

    , Autor:

    Dobrý deň, som 3 mesiace po pôrode a 2 týždne po šestonedelí som začala krvácať trvalo to 4 dni potom 10 dni nič potom znova a trvalo to 6 dni, navštívila som môjho gynekológa, tvrdil že počas dojčenia môže byt menstruacia nepravidelná ale teraz po 5 dňoch krvácam zas, obávam sa, pretože v minulosti som nikdy žiaden problém nemala.

    Dobrý deň, po šestonedelí v období dojčenia nie je nepravidelný menštruačný cyklus ničím výnimočným. Ak Vás to však obmedzuje, existuje forma hormonálnej antikoncepcie, napr. preparát Desirett alebo Azalia, ktorá obsahuje iba gestagén a môžu ju užívať aj dojčiace ženy. Slúži hlavne na zabránenie tehotenstva, ale upraviť sa môže aj krvácanie aj v zmysle úplného vynechania špinenia či krvácania. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.