• Vhodné cviky v kľudovom režime

    , Autor: venus

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, či je vhodné pri kľudovom rěime (z dôvodu skráteného krčku maternice na 2,9 cm a predčasných kontrakcií v 25tt) cvičiť kegelove cviky na posilnenie panvového svalstva. Ak nie je, aké cviky sú vhodné na to, aby pri ležaní svalstvo úplne neochablo a aby sa predišlo preležaninám, trombóze atď., najmä v prípade, že mám křčové žily.
    Ďakujem

    Dobrý deň, kľudový režim neznamená, že musíte ležať bez pohnutia niekoľko hodín. Samotná dĺžka krčka maternice nám nič nehovorí o otváraní sa, ale aj vzhľadom na nasadenú liečbu Utrogestanom by som Kegelove cviky teraz necvičil, mal by stačiť bežný pohyb vrámci bytu alebo občasné krátke prechádzky. Ak ste kvôli varixom v sledovaní angiológa, teda cievneho lekára, on najlepšie zhodnotí potrebu prevencie. Naďalej platí, že pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.