Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Sterilizácia

  , Autor:

  Dobrý večer, chcela by som sa opýtať mám DMO a čakám druhé dieťa prvé bolo cisársky nakolko inak nemôžem bude aj druhé cisársky a poziadala som o strelizáciu a chcem sa opýtať ci je to bezplatné alebo sa za to platí?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s legislatívnej stránky je to výkon síce zo zdravotných dôvodov, ale na vlastnú žiadosť. Závisí však na zdravotnom zariadení, kde bude cisársky rez vykonávaný. Odporúčam sa preto informovať v danom zariadení, kde Vám poskytnú presné informácie.

Podobné otázky

 • Krvácanie

  , Autor: hirjakova-monika

  Dobrý deň,22.4.2021 som rodila sekciou.Bola to v poradí 3 sekcia a moje 4 tehotenstvo.Bola vykonaná aj sterilizácia.V podstate už ubehlo 6 týždňov,a počas tejto doby bolo čistenie všelijaké,raz som krvácala silno,inokedy menej,nakoniec krvácanie takmer ustalo.Vcera som mala väčšiu fyzicku aktivitu,a krvácanie sa spustilo znova a vo veľkom množstve.Jasnocervena krv,a jej toho veľa.Mam iba také slabé menštruačné bolesti.Babatko je výlučne dojčene.Kedze už ubehlo 6 týždňov a krvácanie sa obnovilo a to dosť intenzívne mám sa znepokojovať?Mohlo sa spustiť po fyzickej námahe?Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie trvá 8 týždňov, takže ešte ste šestonedieľka. Ku krvácaniu sa Vám však takto neviem objektívne vyjadriť. Ak sa jedná o silné krvácanie, navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne nemocničné zariadenie, kde ste rodili. Vplyv fyzickej námahy nevylučujem, príčina však bude niekde inde.

 • šestonedelie, sterilizácia a pohlavný styk

  , Autor: evisko289

  dobrý den pani doktorka mám otázočku som dva mesiace po sekcii pri ktorej som si dala urobiť sterilizáciu na kontrole po šestonedelí som este nebola lebo maju momentálne dovolenkové obdobie s manzelom sme skusili pohlavný sty no hrozne to pálilo tak sme v tom dalej nepokracovali chcem sa spýtať , čo je príčinou toho pálenia pri pohlavnom styku ako ked idem na wc pri močení nemam ziaden problém zeby som mala zápal alebo niečo podobné . vopred vám za vasu odpoved dakujem .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  bohužiaľ bez vyšetrenie vám neviem povedať príčinu pálenie.

 • sekcia

  , Autor: steva

  Dobry den chcem sa opytať som po cisarskom reze 2009 teraz som znovu a tehotna a atentokrta som sa rozhodla aj pre sterilizaciu nakolko už nechcme viac deti bude aj tento porod ukončeny cisarskym rezom . Dokt. mi vravi že ano ak mam starch so spontanneho porodu ale ja si myslim že je to primar zamietne. Nakolko si ani netrufam rodiť spontanne. Nakolko mi bude robena hned aj sterilizacia asi. Može jej to primar zamietnuť.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  teoreticky môže primár rozhodnúť, že budete rodiť vaginálne ale na väčšine pracovísk sa rešpektuje prianie rodičky.