• Uzivanie liekov pocas dojcenia

    , Autor: lenka85

    Dobry den, som 8 tyzdnov po porode prirodzenou cestou,cistila som sa 5 tyzdnov a po 8 som bola na kontrole u doktora - mala som zlty neskor slabo hnedy vytok. Babtko je len dojcene. Doktor na sone videl tri male ,,skrvrnky,, a skonstatoval ze su to zvysky plodoveho vaku. Predpisal mi injekcie Methergin (5injekcii, ktore mi pichaju kazdy druhy den), Ascorutin (1tbl 2x denne) a na zlatu zilu Faktu cipky. Vo vsektych letacikov k liekom je vsak pisane ze by sa nemali uzivat pocas dojcenia, pricom lekar vie ze kojim. Aky je na to vas nazor? Taktiez povedal, ze ak Methergin nepomoze tak ma o tyzden posle na kyretaz. Je podla vas nutne robit cistenie aj pri takom malom naleze? Dakujem velmi pekne za odpoved!

    Dobrý deň,
    krátkodobé užívanie týchto liekov by vám počas dojčenia nemali vadiť
    ak má podozrenie na zvyšky plod. obalov je nutné aby sa dutina vyčistila, aby ste predišla infekcii
    uvidíte aký bude nález na UZV po injekciách .kt.máte.
    S pozdravom