• Silna kratkozrakost a cisarsky rez

    Dobry den, chcem sa spytat, ako je to so silnou kratkozrakostou ako moznou indikaciou pre cisarsky rez. Moj gynekolog ma este pred rokmi upozornil, ze kedze som kratkozraka, v pripade porodu ma caka sekcia. Dlho sa nam nedarilo otehotniet, nastastie sa to podarilo a teraz som v 14. tyzdni. Moje dioptrie sa zvysili uz na -8,0 na oboch ociach, v case porodu budem mat cerstvych 35 rokov. Je mozne v takomto pripade poziadat o sekciu? Mam svoj vek a je to prve tehotenstvo, zaroven velmi silne dioptrie, mam velky strach, ze sa to moze este zhorsit. Uz teraz si bez kotnaktnych sosoviek pridem ako slepa. Je mozne, ze by ma porodnik prinutil rodit prirodzene? Dakujem pekne za odpoved.

    Dobrý deň
    navštívte svojho oftalmológa nech vám napíše doporučenie ohľadom vedenia pôrodu
    S pozdravom