• Cysta bartoliniho žľazy

    , Autor: evinka149

    Dobrý deň, som v 33 tt a približne od 3 mesiaca tehotenstva mám cystu bartoliniho žľazy, keďže ma nebolí, tak lekári povedali, že to budú riešiť až po pôrode, lenže môj ošetrujúci gynekológ začal byť neistý týmto názorom, lebo cysta sa zväčšila, ale nechal to tak. Aké komplikácie môžu nastať pri pôrode v takomto prípade?
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    ak by došlo k zápalu a veľkému zväčšeniu žlazy, bolo by to pre vás významne bolestivé a stav by sa musel akútne riešuť, dostala by ste antibiotiká a tiež je na zváženie vedenie pôrodu či bude možný vaginálny pôrod.
    Treba tento stav prehodnostiť,váš lekár vám určite dobre poradí.
    S pozdravom