Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,088 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • prirodzeny porod po cisarskom

  , Autor: ciuska11

  Dobry den. v roku 2008 som mala prvy porod prirodzeny bez komplikacii. tehotenstvo bolo bezproblemove. druhykrat som otehotnela v roku 2011, termin porodu bol august 2012. v 32 tyzdni mi velmi vybehli pecenove testy, AST a ALT... v nemocnici som stravila tri tyzdne. a kedze neklesali spravili mi cisarsky v 35. tyzdni tehotenstva. babatko sa bez problemov adaptovalo.
  a teraz mam dve otazky. prva: ak som mala vysoke pecenove testy v druhom tehu hrozi mi to ak by som znovu otehotnela? a druha otazka sa tyka porodu: ak by som otehotnela po dva a pol roku od cisarskeho, mozem ak nebudu ziadne komplikacie este rodit prirodzene? velmi by som chcela rodit prirodzene, cisarsky bol pre mna hrozny.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  závisí od toho či vo vašom prípade išlo o takzvanú preeclampsiu (kombinácia príznakov: opuchy, vysoký tlak a proteinúria) alebo len o jediný príznak a to zvýšené hepatálne testy. V každom prípade, nedá sa to predpovedať na 100%, ale určité zvýšené riziko týchto komplikácií samozrejme existuje. Každá gravidita je však iná, preto sa nedá vylúčiť aj bezproblémový priebeh. Ak by bola gravidita bez komplikácií je možné zvážiť aj vaginálny pôrod, no musíte si byť vedomá aj možných rizík, a všetko by záviselo od predpokladanej pôrodnej hmotnosti dieťatka, od hrúbky jazvy a taktiež od pôrodníka. Držím palce!