• Pravidelne kontrakcie avsak nie porodne kontrakcie

    , Autor: lydiab

    Dobry den. Som v 39 tyzdni tehotenstva a uz 3 noc mam prebdenu co mavam pravidelne 10 minutove stahy maternice a mierne tvrdnutie bruska. Stah trva cca 40sekund. Chcela som sa opytat ci je to normalne mat pocas celej noci cca od 22.00 - 7.00 rana pravidelne stahy kazdych 10min. Nemoze to nejak negativne ovplyvnit babatko? Je to bezne mat takyto stav? Lebo este u nikoho som nepocula mat takuto intenzitu stahov v takomto rozsahu. Doktor mi pichol buscopan na ukludnenie ale dalsiu noc to aj tak prislo znova. Otvorena som max na 1 prst a jedine akurat som si vsimla ze mi odisla hlienova zatka. Vopred dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    čím viac sa bude pôrod blížiť tým budu kontrakcie častejšie. Interval každých 10 minút ešte nie je na návštevu pôrodnice, počkajte kým bude interval aspoň každých 7 minút a následne choďte do pôrodnice. Ak cítite pohyby dieťatka všetko je v poriadku a nemusíte a obávať. Držím palce k pôrodu.