• Opakovana SC

    , Autor: jozha

    Dobry den,
    manzelka mala porod SC 3/2011 a teraz cakame druhe dievcatko, tt 37.
    Asi od 4teho mesiaca pocituje bolest rany po predoslej SC. Na poslednom vysetreni jej bol odporuceny planovany porod SC z dovodu vysoko ulozeneho plodu a bolesti rany po SC. Prva dcera sa narodia SC po vyvolanom porode, otvorena ale hlavicka bola vysoko a nenaliehala. Porodnik po SC povedal ze bola kratka pupocna snura.
    Je mozne aby rodila prirodzene vzhladom na hore uvedene?
    Dakujem.

    Dobrý deň,
    každý pôrodník by v prípade bolesti v oblasti jazvy po predchádzajúcom cisárskom reze neriskoval vaginálny pôrod z dôvodu rizika ruptúry maternice. Ostatné nehrá rolu ale myslím, že plánovaný cisársky pôrod je správne rozhodnutie.