• po sekcii

    , Autor: steva

    dobry den chcem sa opytať na vaš nazor a možne riešenie som po sekcii 18 dni a po pred 3 dnami sa mi v strede jazvy urobili dve, vlasten akokeby sa mi jazva otvorila bola a vyteka z nej nejaka tekutina, mylsim že to nieje hnis bola som s tym pri lekarke čisti mi to teda vytlača a čisti betadinom, a nasadila antibiotika dalacin c, a chcem vedieť že ak sa mi to zrastie nezostane mi tam v bruchu tekutina ktroa by mi mohla sposobiť problemy? Vraj mi telo neprijalo tie stehy či čo nejake cudzie teleso preto to začalo vytekať. dojčim malu može mi to čistiť betadinom alebo to bude ja šiť nanovo? Bojim sa aby som nedostala nejaku infekciu a či by som si to mohla aj sama ošetrovať aby mi ta tekutina vytiekla cela? Ďakujem

    Dobrý deň,
    v prom rade gratulujem k pôrodu, vidím, že napriek chorobe ste to nakoniec zvládli :)
    Čo sa týka rany ťažko sa to posudzuje na diaľku ale je to reakcia ktorá niekedy vznikne, nemyslím, že je to dramatické. Bolo by vhodné z toho možno odobrať kultiváciu aby sa zistil pôvodca infekcie, ale nie je to nevyhnutné. Antibiotika preliečia zápal a jazva sa začne zaceľovať. Tekutina vám v brušku určite nezostane, to máličko sa vstrebe a antibiotiká zabránia ďalšej produkcii tejto tekutiny.