• Test

    Dobrý deň môžem si spraviť tehotenský test zajtra počas dňa alebo musi byt z ranného mocu?od styku to bude už vyše troch týždňov, myslite že už bude smerodajný?mam bolesti podbruska bolesť vystreľuje obcas do bedrového kĺbu aj kolena…mam 41 r. tak neviem či len panikárim a počkať či sa to nespustí alebo spraviť test.mam aj endometriozne cysty na vajecnikoch plus myom na maternici 5cm.

    Dobrý deň, tehotenský test si môžete urobiť kedykoľvek počas dňa, najlepšie však ráno. Tehotenský test sa realizuje najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Po troch týždňoch od nechráneného pohlavného styku už môže byť tehotenský test pozitívny, ale nemusí. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie realizovať odber krvi na beta HCG.