• Ovulacny test

    Prosím robila som si ovulacny test vyšli mi 2 paličky včera aj dnes. Síce nie obe také tmavé ale aj tam. Je ovulacny test platny? Ak je žena tehotná nemôže ovulovat však? Neukázal by mi ovulacny test čiarky. Minulý mesiac som ovuláciu cítila bolelo ma brucho teraz necítim nič ale aj apka mi ukazuje ze je dnes ovulacny deň. Menzes mi začal 29. Augusta. Ďakujem

    Dobrý deň, áno, ak je žena tehotná, ovulácia je zastavená a blokovaná. Osobne ovulačné testy veľmi nepreferujem. Ovulačný test môže byť aj falošne pozitívny, napríklad v prípade tehotenstva. Ak sa snažíte otehotnieť, najvhodnejšie je vyčkať menštruáciu a ak sa tá nedostaví, najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie si realizujte tehotenský test. Odsledujte si to. Samozrejme, môžete pokračovať v pravidelnom nechránenom pohlavnom styku, aspoň 2 až 3 krát týždenne počas celého cyklu, okrem obdobia menštruácie.