• Hcg sa nezvyšuje ani neznižuje

    Dobrý deň, chcel by som sa spýtať. Manželka si robila testy 10.8. druhú čiarku nebolo poriadne vidno. Navštívila gynekológa a z krvi potvrdil tehotenstvo, hcg 173. Dnes si urobila test a vidno už poriadne druhú čiarku ale dnes z krvi povedal doktor že hcg je 175. Sám tomu nechápe prečo sa to ani nezvyšuje ani neznižuje. Neviete nám náhodou pomôcť čo to znamená. Vopred ďakujem

    Dobrý deň, možných príčin je viacero. Nedá sa vylúčiť ani patologické tehotenstvo. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, okolnosti, nálezy, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak manželka nemá ťažkosti, je potrebné USG nález, ako aj beta HCG skontrolovať o pár dní. V prípade, že si obvodný gynekológ nebude vedieť dať rady, odošle manželku na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.