• Datum podla sona je iny ako podla menstruacie

    Dobry den pan doktor.Na zaciatlu tehotenstva mi lekar urcil datum porodu podla mna Ms na 10.4.2024 .Na prvotrimestrialnom skriningu mi lekar upravil datum porodu na 4.11.2024 podla CRL. Potom som bola v 20tt na dalsom skriningu kde potvrdí tento datum porodu. Takze podla menstruacie to nesedi .
    Poslednu Ms som mala 4.12024 a potom okolo 5.2. 2024 moj cyklus je je raz
    30-31-32 dnovy priznam sa ze som si to znacila nie velmi poctivo takze mozu dni lietat 2-3 .
    Podla coho mam sa riadit? Podla usg alebo podla datumu menstruacie? Pamatam si ze ked som sa objednavala na prvotriemstrialny skrining mi sam lekar zdovarzní ze podla menstruacii ste 10 tyzden podla sona 11 tyzden.
    To vychadza ze som otehotnela okolo 12.2. Nie? Podla aplilacie som vsak ovulaciu mala az 22.2 alebo 21.2. A plodne dni zacali okolo 17.2

    Moja otazka znie ku ktoremu datumu som mohla otehotniet?
    Podla coho sa mam riadit? Podla usg alebo Ms?
    Ja viem ze je to par dni ale je to pre mna velmi dolezite z dovodu ze potrebujem zabezpecit starsiu dceru ked budem rodit a kedze jej biologicky otec robi problemy musim vediet da zariadit aj ked viem ze porod moze nastat kedykolvek.
    Mohla som vo february otehotniet okolo 12teho?

    Mohlo tych par dni skreslit vysledky na downov syndrom kde mi vyslo riziko 1:5? Nasledne usg v 20tt to upraví na mensie riziko

    25.4 pisal lekar gestacny vek 12+3
    Crl plodu A 59,4mm a plodu B 60,3mm

    Neviem ci vo february mohlo ist o implantacne krvacanie alebo MS dakujem

    Dobrý deň, celkom nerozumiem, aký dátum pôrodu máte podľa poslednej menštruácie, lebo 10.4.2024 to asi nebude. Ak ste mali poslednú menštruáciu 05.02.2024 tak termín pôrodu podľa toho máte 12.11.2024. Vo všeobecnosti je objektívnejším termín pôrodu podľa PTS na základe veľkosti plodu. Ak máte rozdiel termínov pôrodu viac ako 7 dní, riadime sa termínom pôrodu podľa CRL vrámci PTS (prvotrimestrálneho screeningu). Takže by som sa riadil tým. Áno, ak je termín pôrodu 04.11.2024, otehotneli ste niekedy okolo 12.02.2024. Aplikácia je pri nepravidelnom menštruačnom a/alebo ovulačnom cykle veľmi nepresná. Ňou sa neriaďte. Ak čakáte dvojičky, záleží od typu dvojičiek. Podľa toho sa aj sleduje celé tehotenstvo a plánuje spôsob a čas vedenia pôrodu. Tak Vám viac nepoviem, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani USG nálezy. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov.