• Nález prsnika

    Dobrý deň pri Usg prsníka mi lekárka napísala takýto nález a samozrejme bola som za gynekologickú tá má ďalej odporúčala na mamografiu a do mamarnej poradne.Neviem však či sa báť alebo je to len na pozorovanie a prípadne skóre diagnostikovanir
    Ale nález je nasledovny
    Ľahko nehomogenne ,hypoechogenne lozisko priečne veľkosť 0,7x0,5x0,9 CM,v kranialnej brovine ľahko neostrych kontúr,okrajovo s dorezaným akustickým tieňom,s prítomnými drobnými kalcifikatmi vo veľkosti do 0,1cm,t.c.bez známok vaskularizacie.Nemam vážne poňatia ako sa ty vyložiť:(
    Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň, toto je otázka pre mamológa. Iba na základe nálezu je naozaj ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Vyšetrujúci rádiológ by mal nález vyhodnotiť škálou BI-RADS. Predpokladám, že práve preto Vás obvodný gynekológ, inak správne, poslal na konzultáciu do mamárneho centra. Nemusí sa jednať o nič vážne, určite je však potrebné to dovyšetrovať a stanoviť ďalší postup.