• Veľmi citlivé prsia

    Dobrý deň pán doktor chcem sa opýtať, ostávajú mi 8 dní do najbližšej menštruácie ale mám veľmi citlivé prsia aj na dotyk, ešte som toľko dní pred menštruáciou nikdy nemala také citlivé prsia. Už to trvá nejakých 4-5 dní, menštruáciu mám vždy pravidelnú ( sem tam chybne jeden deň) robila som aj tehotenský test ale bohužiaľ vyšiel negatívny... Čím to je spôsobené? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, podľa opisu sa jedná o bežné prejavy predmenštruačného syndrómu (PMS). Tehotenský test nemá zmysel teraz realizovať. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie minimálne 14 dní si môžete realizovať tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.