• Zubné vyšetrenie v tehotenstve

    , Autor: kath

    Dobrý deň,

    chcela by som sa Vás opýtať, ako mám postupovať so zubnou prehliadkou ( prehliadku mám absolvovať v 1. trimestri) v čase koronavírusu. Keďže zubári berú len akútne prípady, mňa na túto prehliadku nevyšetria. Otázka: Je možné s touto prehliadkou počkať? Som momentálne v 14tt a neviem ako mám postupovať.
    Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
    kath.

    Dobrý deň, preventívne prehliadky v akejkoľvek ambulancii sú zrušené alebo odložené. Neviem Vám povedať, aké pokyny alebo nariadenia majú zubári. V tehotenstve dochádza k zvýšenej kazivosti zubov. Môžete len dodržiavať ústnu hygienu a veriť, že nebudete mať akútny problém, ktorý už ale bude musieť zubá nejakým spôsobom riešiť.