• Otehotnenie

    , Autor: Sarahhh

    Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa dá otehotnieť aj v prípade, že som nemala žiadny pohlavný styk ale obtrela by som sa pošvou ejakulátu? Alebo si obliekla nohavičky kde by taký zostatok mohol byť? A druhá otázka.. Aký dlhý čas spermie vylúčené mimo vhodného prostredia dokážu prežiť?
    Ďakujem

    Dobrý ten, tehotenstvo je v takomto prípade vylúčené. Spermie dokážu v závislosti od prostredia a podmienok žiť od niekoľkých sekúnd až do 48 hodin.