Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,557 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • PN

  , Autor:

  Dobry den, som tehotna a chcem ist na PN. Z istych dovodov nemozem mat v papieroch uvedene rizikove co sa asi zvacsa dava. Moja otazka znie: mozem pocas celeho tehotenstva marodovat z gynekologickeho hladiska no aby to nebolo rizikove?? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nie je dôvod na PN, celé tehotenstvo byť vypísaná nemôžete. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • mamograf

  , Autor:

  Dobrý den, vela sa teraz rozpráva o mamografii, názory su rozne, vraj je škodlivá a je viac na škodu ako na osoh. čo je na tom pravdy? na druhý rok budem mat 40 a čaká má prvá mamografia, doteraz som chodila na usg. Naozaj nestačí ultrazvuk? vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám negatíva mamografu, ktoré by pretčili jeho výhody. Mamografia má svoje opodstatnenie a v niektorých prípadoch je jediným schopným a relevantným vyšetrením. Niekedy USG prsníkov nezachytí to, čo mamografia, preto odporúčam absolvovanie mamografie podľa plánovaných prehliadok.

 • Anal

  , Autor:

  Dobrý den už ráno som vám písal o analnom sexe. Nemusím sa teda obávať? Slečna je panna ale mala ovulaciu meni to na tom niečo? Vravim poutierala sa. Len je otazka ze ci by spermie boli schopne stiect az k pošve a následne schopné oplodnit... rozumiem ze z analu sa neda otehotniet ale ani toto sa neda pani doktorka ? Za odpoveď ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Vaša partnerka tehotná nebude, ak sa jednalo výlučne len o análny pohlavný styk. To, že to bolo v čase ovulácie na tom nič nemení, môžete byť kľudný.

 • Análny styk

  , Autor:

  Dobrý deň chcel by som sa opýtať aj keď viem že táto otázka je mimoriadne trápna. Je možné otehotniet z analneho styku ? S partnerkou sme mali analny styk nechraneny. Viem ze to nijak prepojené nieje. Ona je panna, ale ci je nejaká možnosť pretečenia z jednej časti do druhej. Prevadzkovali sme len a len análny styk. Prepáčte prosim za trápnu otázku ale prosím o zodpovedanie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, ak partnerka nemá vrodenú vývojovú chybu ženských pohlavných orgánov, z análneho styku tehotná určite nebude.

 • Je gynekologická prehliadka povinná?

  , Autor: Katarína

  Dobrý deň, mám otázku možno aj z tej "legislatívnej stránky". Skončila som VŠ a idem sa zamestnať do nemocnice. Predbežne mi bolo povedané, že budem potrebovať vstupnú prehliadku na pracovnom lekárstve (čo je, samozrejme, normálne) o tom, či som spôsobilá. Vyžadujú však po mne nejaké potvrdenie o návšteve gynekológa. A tu vyvstáva problém: nemám vlastného gynekológa a odmietam mať. Jedna naša známa gynekologička mi ešte aj povedala, že také potvrdenia sa vraj ani nevydávajú, neexistuje nejaké oficiálne tlačivo o absolvovaní prehliadky a pravidelnom chodení na preventívky. Ďalšia vec je, že je to právo, nie povinnosť a vraj ma nik nemôže nútiť. Navyše do zamestnania (aj ako zdravotné sestry) berú aj niektoré moje kamarátky, ktoré sú tehotné a zamestnávateľ s tým nemá problém- takže tlačivo asi nepotrebujú preto, aby vedeli že nie som tehotná.
  Viete mi povedať niečo viac o takomto "potvrdení"? A či je legislatívne dané, že ma zamestnávateľ môže donútiť a môže po mne vyžadovať prehliadku na gynde ako podmienku prijatia do zamestnania?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, závisí od zamestnávateľa. On si určuje podmienky, ak s nimi nesúhlasíte, nikto Vás nenúti si podávať žiadosť o zamestnanie. Ak vyžaduje doklad o tom, že nemáte žiadne gynekologické ochorenia ovplyvňujúce Vaše zamestnanie, je potrebné absolvovať gynekologickú prehliadku a ambulantný nález slúži ako potvrdenie.

 • Ovulácia a výtok

  , Autor: nn19

  Dobrý deň, s partnerom som mala prvý pohlavný styk minulú nedeľu deň po skončení menštruácie po 3 rokoch.pouzili sme kondóm, spravil sa doň mimo mňa, vytiahol penis cca 30-40 sekúnd pred ejakuláciou. Od toho dňa, mám neustale nutkanie na močenie, zmizol mi výtok, neviem si podľa neho určiť plodné, neplodne dní, ako som to doteraz vedela. Podľa symtotermalnej metódy je poloha krčka ťažko hmatateľna, je posadený vysoko a mám citlivé bradavky. Chcem sa preto spýtať, či je dôvod na obavy z možného počatia alebo len moje telo zareagovalo na to týmto spôsobom. Keďže nechcem užívať HAK, doporučili by ste mi pharmatex ?
  Dakuejm za pochopenie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste použili bariérovú metódu antikoncepcie, tehotná by ste nemali byť. Ak ste dlhšiu dobu nemali pohlavný styk, pošva a Váš organizmus môže takýmto spôsobom zareagovať. Čo sa týka Pharmatexu, je to voľno predajná dostupná vaginálna lokálna antikoncepcia, závisí len od Vás, či Vám bude takáto forma antikoncepcie vyhovovať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.