• Kyretáž po potrate

    , Autor: orchidea

    Otázka je .. čo všetko sa dá zistiť z histológie po kyretáži? kyretáž som mala 12. 1. 2019 a bola som 11+ 3 prišla som so spinenim na pohotovosť a na ultrazvuku už nebol ani plod, takže mi je jasné že nezistia prečo nám bábo umrela.. a zároveň sa chcem opýtať že vraj existuje že žena nemôže donosiť buď dievčatko alebo chlapca a preto vlastne potratia. Mám totiž doma dve dievčatká tehotenstvo bolo úplne v poriadku samozrejme v druhom tehotenstve som mala nižšie placentu tá sa ale po 24 týždni upravila ináč bez problémov pôrody prvý vyvolaný druhý spontánny a prirodzene bez nástrihu bez komplikácií . .. mňa teraz závaluje strach či je možné zo zvyšku zistiť napríklad toxoplazmu lebo odber krvi som nestihla alebo potom že proste moje telo odmieta chlapcov.. Ďakujem za hoc akú odpoveď

    Dobrý deň, aj keby embryo vo Vás ešte bolo, patológ by príčinu nezistil, zisťuje sa len to, či tkanivá ktoré boli v dutine maternice obsiahnuté zodpovedajú tým, ktoré tam byť majú. Treba povedať, že v 12 týždni sa bavíme o cca 15 mm embryu. To, že žena nemôže donosiť plod istého pohlavia je čistý mýtus. Čo sa týka toxoplazmy, jej prítomnosť histopatológ nezistí. Ak dôjde k spontánnemu potratu medzi 6 - 12 týždňom, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jednalo o genetickú poruchu s nezlúčiteľnosťou k ďalšiemu vývinu.