• možné otehotnenie a dovolenka k moru

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň chcela by som sa poradiť, včera som zaplatia dovolenku k moru pre našu rodinu na júl. V decembri 2013 som potratila v 9 tt. a pravdaže sa budeme pokúšať o mimi, dieťatko by sme veľmi chceli. Jedno dieťa už máme má 7 rokov. Mala som v minulosti už viac spontánn potratov v prvom trimestri vždy som v minulosti v tehotenstvách aj prvý trimester krvácala. 2 x som spontánne potratila v prvom trimestri potom tretie tehu sa podarilo udržať, zachrániť napichali ma inekciami na zastavenie krvácania tak sa to úspešne podarilo máme syna (má 7 r) a pred 4 mesiacmi som opäť krvácala a potratila v prvom trimestri. Nevzdávam to. Chceli by sme bábo, ideme sa snažiť, neviem či v júli tehotná budem alebo nie to nevie nik, ale každopádne mám sestru žijúcu v Taliansku chceme ju ísť celá rodina navštíviť v júli aj more okoštovať........ Nebude prosím vás toto vadiť možnému otehotneniu, alebo tehotenstvu veť to nie je choroba alebo teda čo odporúčate, tak aby som mohla aj sestru v Taliansku navštíviť a tak aby sme aj dieťatko mohli mať.., nebude to problém ísť v júli do Talianska?. ďakujem

    Dobrý deň,
    osobne by som odporučila ísť do Talianska len v prípade, že nebudete tehotná alebo budete mať za sebou kritické obdobie gravidity (prvých 12 týždňov). Isteže tehotenstvo nie je ochorenie, a v prípade fyziologického priebehu je samozrejme možné cestovať, ak však máte problémy s krvácaním v prvom trimestri na vašom mieste by som si to rozmyslela. Je možné, že bude tehotenstvo krvácaním opäť komplikované, preto je lepšie v takom prípade ostať doma.