Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,791 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • je niečo také možné?

  , Autor: odbornik6

  dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné niečo také že jeden manželský pár by nemohol splodiť obe pohlavia. Napr tak že by muž z nejakého napr genetic hľadiska mal len y-nové spermie a nemohol by tak splodiť dcéru. Je možné aby chlap mal len napr y- novéspermie a x-sové by nemal z určitého dôvodu? Je takéto niečo možné? a ak áno ako to má pár zistiť? Máme 3 synov, tretí vznikol tak že sme chceli dcéru, ale to neznamená že dcéru nechem, práve naopak, chcem ešte viac....no nechem len synov rodiť to je jasné., manžel má brata, sestu nemá. Jeho brat má takisto deti, 2 synov. Je niečo také možné že chlap by nemohol mať potomstvo oboch pohlaví? Alebo žena?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  je to možné v prípade, že by ste mali ochorenie ktoré sa viaže na X chromozóm, a takto vzniknuté embryo by nebolo schopný sa uchytiť a ďalej sa vyvíjať. Je možné absolvovať genetické vyšetrenie páru, samozrejme sa však môže jednať aj o náhodu.