• HPV

    , Autor: martina1233

    Dobrý večer. Dnes som sa bola informovať o výsledkoch cytológie, kde výsledok bol stredné ťažká dysplazia. Lekár mi povedal, že mám začať užívať indonal aspoň po dobu 3 mesiacov a že mám prísť o 4 až 6 mesiacov na kontrolný ster a že keď mi opäť vyjdú zle výsledky tak ma operácia neminie. Preto sa chcem opýtať koľko tabletiek mám brať denne?? Moja váha je 58 kg. Je potrebné užívať ešte niečo iné okrem indonalu??? A ešte jedná otázka. Prvý pohlavný styk som mala v júli minulého roku, koli ťažkostiam mi bol robený ster na chlamýdie, ktoré mi vyšli negatívne. Kedže ťažkosti stále pretrvávali tak som mala opäť robený ster na chlamýdie, mykoplazmy, ureoplazmy, a odber na HIV, syfilis. Ak mi vyšla zla citológia ako je možné, že stery na chlamydie, mykoplazym ureoplazmy mi vyšli negatívne,??Nesúvisi to spolu??? Ešte som zabudla napísať, že lekár mi povedal, že ta dysplazia vznikal asi po hpv infekcii, to znamená, že budem mať túto infekciu už dlhodobo??? ovplyvňuje táto infekcia nejako plodnosť do budúcna????ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    chlamýdie, mykoplazmy či ureaplazmy nesúvisia priamo s HPV infekciou, ktorá spôsobuje pozitívny cytologický nález. Ide o HPV infekciu - teda infekciu herpetickým vírusom ktorá patológiu krčka spôsobuje. Samotná HPV infekcia nespôsobuje neplodnosť, liečba je však dlhodobá. Ide o stav imunitného systému ako sa s infekciou vysporiada. Indonal užívajte práve na podporu imunity - užívajte 2 tabletky denne.