• bolesť pri pohlavnom styku

    Dobrý deň,
    mala som s partnerom prvý (tretí v živote) pohlavný styk ale doteraz ma to vždy len bolelo. Potom mi na druhý deň povedal, že sa nevedel do mňa vložiť celý a keď som sa mu zdôverila, že ma to bolelo, tak povedal svoj názor, že možno mám úzky vchod do malej panvy. Neviem, či je to tým, že som ešte málo skúsená, a časom bolesť prejde, alebo či som naozaj úzka a vždy ma to bude bolieť? Neviem, či ostatné ženy to bolí len raz alebo prvých párkrát si treba zvyknúť. (Na preventívnej prehliadke som bola nedávno a doktorka mi povedala, že som zdravá). Presne neviem opísať, či ma to bolelo len na spodku pošvy, ale mala som pocit, že aj vo vnútri. Ak mám úzky vchod a praxou sa to nezmení (neroztiahne) dá sa tomu nejako pomôcť? Ďakujem

    Dobrý deň,
    závisí to od lokálneho nálezu. Bez vyšetrenia sa to nedá povedať, je možné, že ide ešte o zachovanie panenskej blany. Pri pohlavnom styku je dôležitá aj dostatočná vlhkosť pošvy, čo môže byť niekedy problém a následne to spôsobuje bolesť.