• Sinus pilonidalis v tehotenstve

    Dobrý deň,chcela by som Vás poprosiť o radu,som v 6tt a objavila sa mi choroba nazývaná Sínus pilonidalis. Môže to nejak uškodiť bábätku? Čo by ste mi doporučili urobiť?
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    o bábätko sa nemusíte obávať, ale čo sa týka terapie závisí podľa toho aký je lokálny nález, a do akej miery je postihnutie závažné. Zväčša nevyžaduje chirurgickú liečbu a lieči sa len lokálne. Terapiu by mal doporučiť chirurg alebo kožný lekár.