• nález zo sona

    Dobrý večer pani doktorka, chcela by som Vás poprosiť o odpoveď na 2 otázky. 1. či by ste mi vedeli bližšie objasniť môj nález z vaginálneho sona. To, že mám zdvojednú vagínu a maternicu to viem už dávno, ide mi skôr o to, či je všetko podľa tohto v poriadku, čo to znamená drobné folikuly a tiež vplyv HA? HAK beriem už 5 rokov, mala by som ju radšej vysadiť?
    TUS: uteras UAF - duplex
    vpravo: AD-19mm, sliznica nízka
    vľavo: AD-18mm, sliznica nízka
    ĽO: 23+10 mm, drobné folikuly
    PO: 19+ 11 vam
    CD- prázdny
    Záver: uterus duplex, vplyv HA

    Ďakujem veľmi pekne, a 2. otázka: zaujímalo by ma, či ste sa stretli s podobným prípadom ako som ja vo svojej praxi, a či nebude problém v budúcnosti s otehotnením a bezproblémovým donosením plodu kvôli zdvojenej maternici. Ak by malo mať negatívny účinok užívanie HA, radšej prestanem s užívaním

    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Príjemný večer prajem.

    Dobrý deň,
    váš vaginálny nález je primeraný, vplyv HA, znamená, že nález na vaječníkoch je odrazom užívania antikoncepcie, vtedy sa netvorí dominantný folikul v čase ovulácie ale vo vaječníku je veľa drobných folikulov - vaječníky sú v takom útlmovom štádiu. Je to typický obraz ktorý vytvára užívanie antikoncepcie. Čo sa týka vašej druhej otázky antikocepcia nijako nezhoršuje váš stav, kľudne ju môžete ďalej užívať. Ak sú obe dutiny dobre priestranné, tak problém s otehotnením by nemal byť.