• Kojenie a menštruácia

    Dobrý deň mala by som pár otázok. Od pôrodu to už bude 3 mesiace, u svojho gynekológa som ešte nebola. Počas 6 nedelia som krvácala potom som dostala aj normálnu menštruáciu. Minulý mesiac a ani tento mesiac zatiaľ sa menštruácia nedostavila. Chcem sa spýtať ako to je s menštruáciou po pôrode keď je dieťa kojené. Mala som aj dvakrát nechránený styk pri ktorom sme nedávali pozor. Môžem tak skoro otehotnieť ? Ďakujem za odpoveď pekný deň

    Dobrý deň, ak kojíte, menštruačný cyklus môže byť, a väčšinou aj je, úplne nepravidelný, prípadne menštruácia nemusí byť vôbec prítomná. Samozrejme, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Na to, aby žena otehotnela, nemusí mať menštruáciu, podstatná je ovulácia, ktorú môžete mať aj v období kojenia. Odsledujte si to.