Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,162 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Krvácanie

  , Autor: tereziav

  Pekný deň prajem.
  Som 5 mesiacov po pôrode cisárskym rezom (prvorodička). Menštruáciu som po pôrode začala mať pravidelnú, ale tento týždeň som si všimla, že po menštruácii ktorá začala 9.11. A skončila 14.11. krvácanie pretrváva. Nie je ako klasická menštruácia je to o trosku slabšie. Žiadne bolesti nemám. Krvácanie mam tak na tampón. Intimka nestačí.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Môže sa jednať aj o ovulačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Escapelle

  , Autor: Srimona

  Dobrý deň. Mám otázku. Užila som Escapelle a menštruácia prišla načas až na to že krvácam značne viacej ako normalne. Môže to byť kvôli tej tabletke? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tabletka núdzovej hormonálnej antikoncepcie má pomerne veľa možných vedľajších, či nežiadúcich účinkov, medzi ktoré patrí aj nepravidelné, dlhšie, či silnejšie krvácanie. Spomínané krvácanie môže byť prejavom vedľajších účinkov núdzovej hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Nezastaviteľné krvácanie

  , Autor: Simona2125

  Dobrý deň, tak v skratke mám 30 rokov a dve malé deti. Odkedy som druhé dieťa porodila mam problémy. Neustále mi nevedia zastaviť krvácanie. Proste skúšali všetko. Hovorime o 14 dňovej menštruacii a viac. Dve kyretaže, injekcie, lieky, norethisteron, proste krv sa doslova liala. Všetky odbery ,výsledky cytologie, ultrazvuky, žiadny nález. Nakoniec posledná vec bolo hormonálne teliesko. Asi mesiac zastavovanie krvácania no nakoniec mi ho zaviedli. Mam ho siedmy mesiac , kontroly sú v poriadku, je tam kde ma byt ale. Menstruacia je stále 14 dní. Síce nastalo zlepšenie že sa krv neleje ale tento mesiac už krvácam 16ty deň a nevidím náznak konca. Výsledky cytologie terajšej sú v poriadku iba nejaké pozapalove ložiská načo mi doktor predpísal antibiotika do pošvy na preliecenie. Ale užívať ich nemôžem keďže kravacam. Neustále beriem Ascorutin. Som už zúfalá a maternicu si vybrať v 30ke nedám. Prosím poraďte mi lebo ja už mám pocit že som vyskúšala všetko a uz to trva rok a pol. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, vnútromaternicové teliesko je dobrým riešením. Ak sa však krvácanie neupraví a bude silné a dlhotrvajúce a bude potrebné vnútromaternicové teliesko vybrať, dalo by sa ešte uvažovať o termoablácii endometria, teda o spálení sliznice dutiny maternice vrámci jednodňovej chirurgie, prípadne o nasadení kombinovanej hormonálnej antikoncepcie. Takto sa Vám neviem viac a bližšie objektívne vyjadriť.

 • Antikoncepcia a špinenie

  , Autor: Cakambabatko

  Dobrý deň, mam 21 rokov, som 8 mesiacov po pôrode a začala som užívať antikoncepciu drovelis. Užívam ju momentálne 16.deň a posledné dva dni mám špinenie, výtok s prímesou krvi. Môže to byt spôsobené antikoncepciou? Nemám žiadne bolesti ani ťažkosti. S gynekológom sme sa dohodli, že po troch mesiacoch prídem na konzultáciu, či mi antikoncepcia sadla. Neviem, či počkať s tým až na tu konzultáciu alebo sa kvôli tomu špineniu objednať na vyšetrenie. Ďakujem za odpoveď, pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, špinenie, či slabé krvácanie je aj napriek pravidelnému a správnemu užívaniu tabliet hormonálnej antikoncepcie, najmä v začiatkoch jej užívania, pomerne časté. Organizmus si musí na pravidelné dávky hormónov zvyknúť. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Simona 29383881

  Dobrý deň mám problém z menštruáciou naposledy som ju mala pred cca 3 mesiacmi a každý mesiac som potom mala také dvojdňové krvácanie tehotenstvo to nieje a mám otázku čo to môže byť ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, okolnosti, nálezy ani výsledky potrebných vyšetrení, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí príčinu nepravidelného menstruačného cyklu a stanoví ďalší postup.

 • menštruácia

  , Autor: lucik19

  Dobrý deň. Chcela by som sa informovať. Písala som tu ohľadom užitia tabletky po (apreg). Užila som ju po tom ako sa roztrhol kondóm. Bola som už po ovualcii (podľa kalendára) a menštruácia mi mala začať o týždeň na to. Meškala mi tak tri dni. Vzhľadom na to, že som raz už tabletku dávnejšie užila a mala som krvácanie po nej( myselala som že ide o menštruáciu ale nešlo, lebo som o pár dní po skončení krvácania, začala krvácať znova tentokrát to už bola menštruácia). Preto sa chcem spýtať či sa teda nemusím stresovať, lebo som začala krvácať v období keď som mala mať aj menštruáciu, nebola som si istá či sa jedná o menštruáciu alebo o krvácanie vyvolane tabletkou po( trvalo to 7 dní a bolo to sprevádzane menštruačnými bolesťami). Môžem byť teda pokojná že tabletka fungovala a tehotná nie som? Od užitia je to približne tri-štyri týždne. Chcela by som sa hlavne opýtať či je potrebné si robiť tehotenský test?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ako som Vám už písal, pravdepodobnosť tehotenstva je pomerne malá. Ak budete kľudnejšia, môžete si realizovať tehotenský test. Pre úplnú istotu navštívte Vášho obvodného gynekológa, s ktorým sa môžete priamo dohodnúť aj na užívaní hormonálnej antikoncepcie.