• krvácanie či menštrácia

    , Autor: táňa123

    dobrý večer prajem
    ako rozoznám či ide o krvácanie po núdzovej antikoncepcii (užitej pred 10timi dňami) alebo či ide o meškajúcu menštruáciu. Menzes som mala dostať 5.10, no dnes som po pohlavnom styku, pár hodín na to začala krvácať a mám aj bolesti podbruška. Ide o menzes, alebo o krvácanie kvôli núdzovej antikoncepcii? Všimla som si, že krvácam o čosi menej ako zvyčajne a krv je svetlejšia, no čo sa bolesti týka to je rovnaké ak mávam. Ak je to menzes tak mohla tabletka po spôsobiť, že je krvácanie menšie a krv svetlejšia? Mohla som dnes privolať menštruáciu stykom? Ďakujem pekne za odpoveď

    Dobrý deň, záleží od užitej núdzovej antikoncepcie. Núdzová hormonálna antikoncepcia nemusí mať a častokrát ani nemá vplyv na menštruačný cyklus. Menštruačné krvácanie sa môže dostaviť v očakávanom termíne, prípadne môže pár dní meškať. Čo sa týka intenzity, či sfarbenie, je to tiež individuálne. Nevylučujem vplyv núdzovej antikoncepcie. Odsledujte si to. Za predpokladu včasného a správneho užitia hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Častokrát sa menštruačné krvácanie spustí po pohlavnom styku vplyvom mechanického podráždenia a stimulácie. Je to tak isto veľmi individuálne.