• Meškanie menštruácie

    Dobrý večer
    Chcem sa opýtať je možné že zápal pošvy spôsobil meškanie menštruácie, stalo sa mi že príznaky menštruácie som mala také ako zvyknem mať, keď mi mala nastúpiť menštruácia, prejavili sa mi bolesti v podbrušku aj kŕče boli trošku silnejšie ale samotné krvácanie neprišlo, menštruáciu zvyknem mať posledný týždeň v mesiaci alebo prvý týždeň nového mesiaca, ale nenastúpila mi ani v jednom prípade, je prosím možné aj tehotenstvo a ak áno tak kedy je dobré si urobiť tehotenský test pokiaľ je menštruácia nepravidelná. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, áno, infekcia môže mať vplyv na menštruačný cyklus. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.