• Sekundárna anemorea

    , Autor: Vikypetko

    Dobrý deň chcem sa opýtať pozerala som si zdravotný záznam v elektronickej pobočke v tej je napísané že mám sekundárnu anemoreu ... Menštruácia mi pred mesiacom meškala pred tým som brala duphaston od 16 dňa cyklu do 25 DC len my neprišla potom som dostala agolutin ms prišla a dr mi dala femoston tento mesiac som mala ms až dva krát docitala som sa že femoston sú tabletky pred menopauzou ... Tabletky som prestala užívať niekde v polovici môžem teraz očakávat ms alebo nie .. s manželom sa snažíme k bábätko môže mať na to vplyv aj ťa sekundárna anemorea alebo by som mala to riešiť nejako inak
    Mám 19 rokov pred dvoma rokmi som Bohu žiaľ prišla o bábätko bolo mi vykonané prečistenie už druhý rok mám problém s ms najskôr som mala vodnate cysty menštruácia mi vôbec nechodila teraz je to tak tiež tak isto raz mi prídu raz nie ako mám postupovať ďalej ďakujem viem že otázku som tu dala ale dopísala som vek a podobne ďakujem

    Dobrý deň, aj napriek poznaniu veku sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ako som už písal, sekundárna amenorrhea je diagnóza, ktorá sa dáva, ak žene mešká menštruácia z rôznych príčin. Je to štandardne zadávaná diagnóza. Krvácanie po vysadení Femostonu by sa malo dostaviť do niekoľkých dní. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa. Ak sa neúspešne snažíte otehotnieť viac ako rok, je vhodné porozmýšlať o návšteve centra asistovanej reprodukcie.