Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,675 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Kaja19

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať, keďže moja pani doktorka ma dovolenku. Mala som dostať menštruáciu 20.7.22, ale keďže menštruácia začala meškať tak som začala užívať norethisteron ale len jednu tabletku denne, samozrejme predtým som si urobila pre istotu test, vyšiel negatívne. Menštruacia neprišla, poslednú tabletku som si dala 30.6.22, odvtedy čakám či menštruácia príde ale nič, ani necítim žeby mala prísť. Je to v poriadku? Nie je možnosť žeby som mohla byť tehotná ( keďže s manželom sa snažíme o 3 bábo) a test mi to neukáže stále? Alebo je to len vplyvom tých tabletiek a menštruácia kvôli tomu aj napriek už 5 dňom od poslednej stale neprišla? Ďakujem pekne za odpoveď. :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero, vylúčiť sa za daných okolností nedá ani tehotenstvo. Ďalšou z možností je znepravidelnenie cyklu vplvom Norethisteronu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Tehotenské testy má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškania menštruácie, skôr realizované testy môžu byť aj falošne negatívne. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškajúca menštruácia 7 dní po prvom styku

  , Autor: tessie13

  Dobrý deň, prosím, vedeli by ste mi pomôcť?
  Začiatkom júla som mala s partnerom prvýkrát pohlavný styk - použili sme kondóm, ktorý sa nepretrhol - partner sa spravil mimo mňa. Na ďalší deň som dostala menštruáciu, ktorú som mala dostať až o pár dní neskôr. Odvtedy som pohlavný styk nemala a menštruáciu som mala dostať na prelome júla a augusta. Meškajú mi moje dni už týždeň a samozrejme som v strese, či náhodou nemôžem byť tehotná. Je to normálne ak mi po prvom styku meškajú moje dni tak dlho? (Niekedy mi meškávajú 2-3 dni) Alebo je nejaká šanca, že by som bola tehotná? Alebo čím môže byť zapríčinené meškanie menštruácie?
  Vopred ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Začatím pohlavného života nastávajú v tele ženy isté zmeny, najmä hormonálne, čo sa môže prejaviť aj na pravidelnosti cyklu. Na menštruačný cyklus však môže mať vplyv viacero faktorov. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Katarín1111

  Dobrý deň
  Menštruácia mi mešká 3 dní.
  Menštruáciu mávam pravidelnú.
  Pred pár dňami som už mala kŕče pod brušku prsia boleli,únava a tak ďalej jak vždy keď má prísť menštruácia.
  Deň menštruácii to všetko zmizlo akurát má prsia troška bolia.
  Test je negatívny priateľom sme išli na plno..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne pozitívne, ale aj falošne negatívne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach, ako aj za účelom jednoznačného potvrdenia tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca ms

  , Autor: Luca3527

  Dobrý deň, 22.7 sme mali menšiu nehodu pri roztrhnutom kondome, kde partner hneď zareagoval, ale hneď som si vzala tabletku po. 24. 7 som mala dostať očakávanú menštruáciu ale dodnes sa nedostavila čiže 2 dní mešká. Môžem byť tehotná? Alebo mi len tabletka pol rozhádzalá cyklus? Čo mám v tomto prípade robiť? Môže sa ešte do 5 dni od podanie tabletky dostaviť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, včasným užitím tabletky núdzovej hormonálnej antikoncepcie ste urobili maximum, aby ste predišli nechcenému tehotenstvu. Samozrejme, núdzová tabletka hormonálnej antikoncepcie často spôsobuje znepravidelnenie menstruačného cyklu. Dva dni meškajuca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Vikypetko

  Dobrý deň pán doktor chcem sa opýtať mešká mi menštruácia 7 dní . Tento mesiac som prestala užívať duphaston na úpravu cyklu mala som ho brať od 16.25 dňa cyklu posledná ms bola 7.6. do 11 .6 . 22.6 som mala užívať duphaston ale nebrala som ho 28.6 som mala špinenie . Ms mi mešká 7 dní včera aj dnes po malej potrebe ráno som mala výtok a slabo ružovú krv. Od vtedy mám len mierny presvistavy výtok neviete čo to môže byť ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Ak máte nepravidelný menštruačný cyklus, na úpravu ktorého ste užívali Duphaston a posledný cyklus ste ho už neužívali, je možné, že cyklus sa opäť znepravidelní. Spomínané špinenie môže byť príznakom blížiacej sa menštruácie. Nepoznám však žiadne bližšie, informácie, výsledky vyšetrení ani okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajuca Menstruacia

  , Autor: Jane 216

  Dobrý deň prajem pan doktor mam takú otázku že menstuaciu som mala poslednú 25.3.meskalo mi 13dni test bol negatívny a včera sa až dostavila 5.5.ide o poruchu alebo o tehotenstvo pripadne potrat za vašu odpoveď ďakujem Hudá

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie, či nepravidelného menštruačného cyklu môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.