Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,436 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Kaja19

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať, keďže moja pani doktorka ma dovolenku. Mala som dostať menštruáciu 20.7.22, ale keďže menštruácia začala meškať tak som začala užívať norethisteron ale len jednu tabletku denne, samozrejme predtým som si urobila pre istotu test, vyšiel negatívne. Menštruacia neprišla, poslednú tabletku som si dala 30.6.22, odvtedy čakám či menštruácia príde ale nič, ani necítim žeby mala prísť. Je to v poriadku? Nie je možnosť žeby som mohla byť tehotná ( keďže s manželom sa snažíme o 3 bábo) a test mi to neukáže stále? Alebo je to len vplyvom tých tabletiek a menštruácia kvôli tomu aj napriek už 5 dňom od poslednej stale neprišla? Ďakujem pekne za odpoveď. :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero, vylúčiť sa za daných okolností nedá ani tehotenstvo. Ďalšou z možností je znepravidelnenie cyklu vplvom Norethisteronu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Tehotenské testy má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškania menštruácie, skôr realizované testy môžu byť aj falošne negatívne. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Evinulieka

  Dobrý deň, prosím Vás môžem byť tehotná, keď som mala ms 3mesiace pekne ako mala byť a tento mesiac mala prísť 15.10 a už mešká tretí deň? ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Za daných okolností je tehotenstvo málo pravdepodobné, aj keď nie úplne vylúčené. Už som zažil tri, či štyri mesiace menštruujúce ženy, ktoré boli tehotné. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

 • Môžem byť tehotná?

  , Autor: Keli

  Dobrý deň chcem sa spýtať mešká mi menštruácia 4 dni môžem byť tehotná aj keď partner mal kondóm a nespravil sa do neho ani do mňa? Kondóm nepraskol kontrolovali sme ho vodou. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností tehotná nebudete. Príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Štyri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: leniik

  Dobrý deň,
  V marci tohto roku som musela pre zdrav. problémy vysadiť HAK. Cyklus sa mi teda naspäť skrátil na 24-25 dní ako pred užívaním. Tento mesiac sme mali s priateľom nechránený styk približne v strede cyklu, pár dní po ovulácii. Hneď za tým som si vzala jednu tabletku z blistra zo zvyšnej antik. (Viem, že to bolo zbytočné a neslúži to ako tabletka po.) Dnes je približne 29 deň, čo u mňa nebýva zvykom, už vyše 3 dni ma silno pobolieva v podbrušku a mám aj iné príznaky pms. No ani len náznak krvácania, žiaden výtok len sucho. Chcem sa opýtať či mohla jedna obyč. tabletka oddialiť cyklus, alebo mám mať obavy z príp. tehotenstva.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Užitie jednej tabletky z blistra nemalo antikoncepčný účinok. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si môžete realizovať tehotenský test. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia 7 dní po prvom styku

  , Autor: tessie13

  Dobrý deň, prosím, vedeli by ste mi pomôcť?
  Začiatkom júla som mala s partnerom prvýkrát pohlavný styk - použili sme kondóm, ktorý sa nepretrhol - partner sa spravil mimo mňa. Na ďalší deň som dostala menštruáciu, ktorú som mala dostať až o pár dní neskôr. Odvtedy som pohlavný styk nemala a menštruáciu som mala dostať na prelome júla a augusta. Meškajú mi moje dni už týždeň a samozrejme som v strese, či náhodou nemôžem byť tehotná. Je to normálne ak mi po prvom styku meškajú moje dni tak dlho? (Niekedy mi meškávajú 2-3 dni) Alebo je nejaká šanca, že by som bola tehotná? Alebo čím môže byť zapríčinené meškanie menštruácie?
  Vopred ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Začatím pohlavného života nastávajú v tele ženy isté zmeny, najmä hormonálne, čo sa môže prejaviť aj na pravidelnosti cyklu. Na menštruačný cyklus však môže mať vplyv viacero faktorov. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Katarín1111

  Dobrý deň
  Menštruácia mi mešká 3 dní.
  Menštruáciu mávam pravidelnú.
  Pred pár dňami som už mala kŕče pod brušku prsia boleli,únava a tak ďalej jak vždy keď má prísť menštruácia.
  Deň menštruácii to všetko zmizlo akurát má prsia troška bolia.
  Test je negatívny priateľom sme išli na plno..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne pozitívne, ale aj falošne negatívne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach, ako aj za účelom jednoznačného potvrdenia tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.