Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,460 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • problem

  , Autor: JARoslava44

  Dobry den. Ked mam nepravidelnu menstruaciu, skratil sa mi cyklus z 28 dni na 22, alebo proste špinim tyzden pred menzes, znamena to ze mam malo progesteronu?Co by ste mi odporucil, hak alebo je nieco ine na trhu? AK hak tak jednozlozkova? Mavam migreny, pred menzes a v strede cyklu,som nervozna a dokonca mam nadchu. Je to PMS? Co na toto zabera? Mam 42 rokov. Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto na slepo je tažké sa objektívne vyjadriť. Je potrebné realizovať gynekologické vyšetrenie, či nie je dôvodom nepravidelného krvácania, či dlhodobejšieho špinenia napríklad polyp, prípadne iná patológia maternice. Následne bude vhodné realizovať hormonálny profil a na základe toho je možné zvážiť nasadenie Duphastonu, prípadne hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Návrat menštruácie

  , Autor: natie

  Dobrý deň, môžem vás poprosiť o radu? Už vyše pol roka sa snažím o návrat menštruácie, zatiaľ stále neúspešne. Pred týždňom som si bola dať u mojej pani gynekologičky spraviť hormonálny profil, zajtra tam pôjdem kvôli výsledkom, ale už pri odbere mi povedala, že jediný spôsob návratu je antikoncepcia a nie je iná možnosť, ale ja ju nechcem a počula som, že sú aj iné spôsoby a dostala som sa k informáciám, že antikoncepcia nevyrieši môj problém, pretože to nie je moja prirodzená, zdravá menštruácia, ale len umelo vyvolané krvácanie. Prosím vás, ako to je? Mám nejakú inú možnosť alebo sa pri strate menštruácie naozaj musí zaviesť antikoncepcia? Za ochotu a odpoveď vám už vopred veľmi ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačný cyklus, ako aj ovulačný cyklus sú otázkou hormónov. Ak je porucha na úrovni hormónov, inak, ako hormonálnou liečbou sa stav neupraví. Bez poznania výsledkov vyšetrení a ďalších informácií a okolností sa Vám však takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe výsledkov vyšetrení určí ďalší postup, prípadne nasadí potrebnú liečbu alebo Vás odošle na vyššie pracovisko.

 • Norethisteron

  , Autor: Miška1002

  Dobrý deň, chcem sa vás spýtať či si môžem norethisteronom oddialiť o cca 3 max 4dni MS a potom po MS sa počas ovulácie znova pokúšať o dieťa, či to nezostáva dlho v krvi alebo niečo také keďže píšu že sa to neodporúča tehotným ženám tak pokiaľ by sa podarilo hneď ten ďalší cyklus otehotnieť či to nebude mať vplyv. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak si tento mesiac oddialite menštruáciu a nasledujúci cyklus sa budete snažiť otehotnieť, nemal by to byť problém.

 • Meskanie menstruacie

  , Autor: Lucka30

  Dobry den pan doktor chcela by som sa spytat asi tak pred dvoma mesiacmi som uzivala Estrofen 6 mg denne a utrogestan ( priprava maternice Na ket ) ale mala som problem takze sa to odlozilo,potom sa to skusalo v cykle bez liekov na ultrazvuku videl lekar tekutinu v maternici ,a vraj dalsimi liekmy by to malo zmiznut.Nasledne som mala dostat menzes ktory som vsak nedostala,ked meskal 6 dni isla som gynekologicke na injekciu na vyvolanie ,dnes je to 7 dni a menzes nikde .A za tyzden aj nieco mam mat dalsi .tehotna niesom robila som si test kym som isla gynekologicke.Mam len slabe krce ako pri menzes .dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, informoval by som lekárov centra asistovanej reprodukcie, kde ste sledovaná. Dá sa podať opäť injekcia na vyvolanie menštruácie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Catsa menstruacia

  , Autor: lucka-151

  Dobrý deň p.doktor ,chodím k svojmu gynekológovi s problémom s časťou menštruáciou,bola som v auguste a teraz v novembri,ide o to ze vždy zabudnem povedať o hrcke malej asi ako malý hrášok smerom do poštového vchodu pi ľavej strane,mam to už strašne dlhooo hádam aj rok,neviem prečo som to neriešila asi preto ze som to nebrala ako vážny problém,moja otázka znie myslíte že pri kultivacii si to p.doktor všimol?alebo mam ísť zas k nemu s touto hrckou?

  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iba na základe opisu je ťažké sa objektívne vyjadriť, čo môže byť príčinou spomínanej hrčky, či sa jedná iba o zapálený folikul, zarastený chlp alebo aj cystu Bartholínskej žľazy. Ak hrčka nie je viditeľná a nemáte s ňou žiadne ťažkosti, o ktorých by Váš obvodný gynekológ vedel, nemusel si ju všimnúť. Takto sa Vám však neviem vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorého upozornite na spomínanú hrčku. on sa Vám na základe vyšetrenia bude vedieť objektívne vyjadriť, o čo sa jedná a určí ďalší postup.

 • Nepravidelná menštruácia

  , Autor: Zuzana25

  Dobrý deň
  Chcem sa opýtať doktor mi na úpravu cyklu nasadil Duphaston nakoľko vždy na 20 deň cyklu začínam spinit,bolesti podbruska a na 22 až 23 sa mi spusti menzes .doktor povedal ,že to je veľmi skoro.Uzivanie nastavil,tak že na 20 deň cyklu 2x1 tabletka na 7 dní potom ma prísť menzes aby sme nastavili 28 dnovy cyklus ...no prvý mesiac po nasadení som spinila namiesto 20 deň na 23 až 24 deň cyklu aj som zakrvacala pokračovala som v liečbe spinenie zakrvacanie ustúpilo menzes prišiel na 29 deň ...čo by bolo fajn no teraz 2 mesiac užívania som začala špiniť už na 19 dne cyklu a dneska mam 20 deň cyklu a prvý tabletku duphaston som ráno zobrala no už som zakrvacala a mám menštruačné bolesti ...mám užívať liecbu ako mi nakázal dok ďalších 7 dní a čakať na menzes alebo zajtra ho kontaktovať ako postupovať ?podotýkam že po prvom pôrode som mala krásne 28 dnovy cyklus aj po 2 potratoch vždy pekne nabehol 28 dnovy no od 2 pôrodu čo je už 2 roky sa stále trápim zo spinenim a krátkym cyklom .užívala som aj Triregol pri ktorom som tiež spinila od 20 dňa ...už neviem čo by mi pomohlo ...sono bolo v poriadku doktor povedal a bral mi ešte ster z krčka v rámci preventívnej prehliadky výsledky čakám ešte.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin nepravidelného špinenia, či krvácania môže byť viacero. Ak krvácanie nie je silnej intenzity, je vhodné vylúčiť infekčné príčiny, bunkové zmeny, ako aj patologický nález na vaječníkoch v zmysle cysty. Problém môže byť aj v hormónoch. Na úpravu cyklu je Duphaston niekedy nepostačujúci a je potrebné nasadiť kombinovanú hormonálnu antikoncepciu. Do úvahy je potrebné brať aj ovulačné špinenie, či krvácanie, ku ktorému štandardne dochádza na 14. až 16. deň cyklu, ovulácia však môže byť posunutá. Takto sa V8m však neviem bližšie objektívne vyjadriť, nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.