Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,163 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menzes

  , Autor: Mono17

  Dobrý deň mám otázku kojím už 8 mesiacov menzes som dostala hneď po sestonedeli mala som presne menzes ale teraz mám slabé a trvá už 11 dní prečo to môže byť. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas obdobia kojenia môže byť menštruačný cyklus absolútne nepravidelný a krvácanie rôznej intenzity a dĺžky. Odsleduje si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Casta menstruácia

  , Autor: Mgr.

  Dobry den,ma 44 rokov, 3 deti, pred 2 rokmi mi bola robena hysteroskopia kvoli polypu, odvtedy OK, menstr. cykly cca24-26 dnove. Lenze teraz som dostala menzes na 15. den.. Mám utekat ku gynekologovi, alebo staci vyckat dalsi menzes? V marci toho roku gyn. Usg v poriadku, u obv.gynekologa v aprili tiez vsetko OK. Viem, ze tazko sa takto vyjadrit, ale z coho to moze byt? Moze stres vyvolat castejsi menzes? A dalsia menstruácia sa ráta od tej nezvyklej (Co som dostala na 15.den, alebo od "normalnej",ktoru som dostala riadne na 26.den cyklu. Prepacte, za hlupu otazku...ale este som nezazila taku mimoriadnu menzes..)?A hlavne, treba riesit okamzite? Dakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ťažko povedať, či sa jedná o menštruáciu. Môže sa jednať aj o ovulačné krvácanie, ktoré sa môže objaviť na 14. až 15. deň cyklu, nezvykne však trvať viac, ako 3 - 4 dni. Ak ste mali všetky výsledky vyšetrení v poriadku, nepredpokladám, že by sa jednalo o niečo vážne, dlhodobo zanedbávané, či trvajúce. Môže sa jednať aj o hormonálny problém. Záleží od viacerých okolností, aj od veku. Takto sa Vám skutočne neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Ak teraz nekrvácate a nemáte žiadne iné ťažkosti, môžete vyčkať na ďalšiu menštruáciu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antika a menštruácia

  , Autor: Anna23

  Dobrý deň chcem sa vás opýtať približne pred týždňom som mala výtok hlien s krvou mimo menštruácie pri brati antikoncepcie tento mesiac som ale brala aj antibiotika a prekonala rota virus od utorka mam pauzu 7 dní menzes mi prišiel štvrtok ale veľmi slabý s hlienmi s hnedou krvou dnes je to silnejšie ale nie ako PRI menzes ako som zvyknutá plus mávam stále hlieny môžem mat nejaký problém alebo je to normálne alebo som tehotná? Test som si robila v ten týždeň pred menzesom ako som mala prvý krát ten hlien ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, aj za predpokladu jej pravidelného užívania, sa môže vyskytovať krvavý hlienovitý výtok. Na účinok hormonálnej antikoncepcie však môžu mať vplyv niektoré antibiotiká. Ak ste navyše mali aj vírusovú infekciu, nebolo vhodné mať pohlavný styk, prípadne bolo vhodnejšie sa aj doplnkovo chrániť. Ak ste mali negatívny tehotenský test, tehotná pravdepodobne nie ste, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menzes skor

  , Autor: 11lili11

  Dobrý deň ako dlho môžem brat vkuse norethisteron? Je možné aj 20 dni? Ak ho budem brat v dostatočnom predstihu ( tyzden pred očakávajú menzes) vyhnem sa počas užívania norethisteronu PMS? Pred a prvé 3 dni menzes mám strašne nafúknuté brucho a v tom čase ideme na dovolenku. Takze neviem ako to poriešiť. Pripadne je možné vyvolať menzes o 5 dni skôr? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s Norethisteronom treba narábať opatrne a uvážlivo, zbytočne si môžete rozhodiť cyklus, či spôsobiť nepríjemné krvácanie. Vhodnejšie je rozmýšľať nad hormonálnou antikoncepciou. Norethisteron sa môže užívať aj mesiace, záleží však dôvod užívania, ako aj schéma užívania. Na liečbu predmenstruačného syndrómu sa obvykle podáva tabletka raz alebo dvakrát denne od 19. do 26. dňa cyklu. Pre oddialenie, či posunutie menštruácie sa obvykle podáva tabletka dvakrát denne, začína sa najmenej 3 dni pred očakávaným začiatkom menštruácie a s aplikáciou sa pokračuje celý čas žiadaného odsunu menštruácie, ktorá začne obvykle krátko po prerušení užívania.

 • Norethisteron

  , Autor: Mišška04

  Dobry den prajem.Lekar mi predpisal Norethisteron 2x1 tab.nakolko som posledne 2 mesiace mala casto menstruaciu a vzdy velmi dlhu 8-14 dni.Teraz naposledy trvala 14 dni a vlastne ju zastavil az Norethisteron.Po 2 dnoch uzivania sa menzes zastavil.ale na 4 den ma zacalo ako keby pobolievat brucho-predmenstruacne bolesti.A vecer som zacala spinit krvavo.Je to prosim v poriadku?za vasu odpoved dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin častého a nadmerného krvácania môže byť viacero. Záleží od veku, USG nálezu a ďalších okolnostiach. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, USG nálezy, či okolnosti. Medzi časté vedľajšie, či nežiadúce účinky Norethisteronu patrí špinenie, či krvácanie. Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem. V prípade pretrvávania ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý určí ďalší postup, prípadne Vás odošle do nemocničné zariadenia.

 • Meškajuci menzes

  , Autor: Belinová

  Dobrý deň,
  Už som si to o radu pýtala a potrebujem znovu...poslednú menštruáciu som mala 17.3 do 22.3. A 28.3. sme mali pohlavný styk chránený aj prerušovaný,následne 13.4. len chránený a 15.4. prerušovaný s tým,že to podľa aplikácie bol deň pred nástupom menštruácie. Mešká mi s dnešným dňom 10 dní. Robila som si viaceré testy na tehotenstvo všetky boli negatívne, posledný dnes Clearblue vyšiel negatívny. Mám z toho veľký stres keďže dieťatko si nejako nemôžeme dovoliť. Veľmi sa sledujem a každá "zmena" mi príde ako priznať tehotenstva. Kontrolujem si aj krčok maternice a zdá sa mi otvorený,dám doňho začiatok ukazováka. Môže to byť tehotenstvo alebo vplyvom stresu z možného tehotenstva?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný styk nie je antikoncepcia. Za predpokladu nechráneného a prerušovaného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Príčin meškania menštruácie však môže byť viacero. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne negatívne. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, kde Vám bude realizovaný odber krvi na beta HCG. Do budúcna odporúčam užívať niektorú z foriem hormonálnej antikoncepcie. Porozprávajte sa o tom s Vašim obvodným gynekológom.