Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,229 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Progestenalle a meškanie menštruácie

    , Autor: MomOfBoys3

    Dobrý deň. Na gynekologickej prehliadke 7.4.2022 mi bolo diagnostikovane vynechanie ovulácie tento aj minuly mesiac. Mám 3 deti a stále dojčím, ale už iba v noci 1,5 ročne dieťa. Menštruáciu mávam odjakživa pravidelnú bezproblémovú plus/mínus 2 dni. Nakoľko som pociťovala posledné týždne pichanie a tlaky v podbrušku približne v strede cyklu bolo zistené že dôvodom problémov je práve vynechanie ovulácie. Preto na upravenie mi DR.predpísal progestenalle. S manželom sme mali ešte v ten den 7.4. Prerušovaný pohlavný styk a hneď po ňom som si vložila progestenalle. Menštruáciu som mala dostať 14.4. Neprišla a doteraz je to už 5.den čo mi mešká. Včera bol robený tehu test-negatívny. Nerozumiem tomu, keďže ovulaciu som nemala prečo vy mi zrazu ms meškala led doteraz som ju mávala vždy načas a nemám ani pocity že by som ju mala dostať keďže som na to vždy veľmi citlivá. Je to prosím vás normálne, upraví sa to? Mojej DR. Samozrejme budem po sviatkoch volať. Ďakujem pekne za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Čo sa týka ovulácie, za okolností, že ešte kojíte, nemusí u Vás k ovulácii dochádzať, prípadne môžu byť niektoré cykly anovulačné. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.