Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,909 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Agolutin

  , Autor: Kingi

  Dobry den. Zas sa obraciam na vas. Dakujem zaroven aj na predosle odpovede. Vela ste mi pomohli. Teda ako som uz pisala strucne:26-ho som mala hysteroskopiu s kyretazou bez problemou(10mm)polip. Bol uplne odstraneny. Po tomto som spinila cca 10 dni. Potom dalsia menstruacia trvala od 1.1 do 13.1. Dr. Mi dal na 3 dni Agolutin injekciu. S tym sa krvacanie zastavilo. Ovsem mi povedal ze uh. Ukazuje ze este nemam odmenstruovane preto dal injekcie. A ze po 3 davkach by sa mala menstruacia zastavit na 1-2 dni a znovu sa dostavi a bude trvat 5 dni. Lenze posledna injekciq bola teraz v nedelu, ale odvtedy mi menstruacia neprisla. Mam citlive prsia. Moze sa stat ze som zostala tehotna? Nakolko sme sa nechranili v novembri. Za odpoved dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže ste mali realizovaný zákrok na maternici 26.11.2021, tehotenstvo je za týchto okolností, aj napriek tomu, že ste mali v novembri nechránený pohlavný styk, vylúčené. Agolutin môže tiež spôsobiť nepravidelné krvácanie, či špinenie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meskajuca ms

  , Autor: Vikypetko

  Dobrý deň včera som bola u dr. Pichla mi agolutin včera dnes jemne špinenie koľko vám trvalo pokiaľ prišla ms. ? Zobrala mi aj krv pred včerom na hcg hormón a ešte nieco o výsledkoch mi ešte nepovedala nič len že keď príde. Ms tam zas mám na treti deň prísť k nej . Ak by sa jednalo o tehu ( iba sa pýtam možno nie som tehu) mohla by som mať nejaké komplikácie teoreticky mohla by som o bábätko prísť ? . Mešká mi už 15 deň . Testy boli negatívne ešte minulý týždne som si ho robila dr ma chce po ms poslať na folikumetriu . Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po podaní Agolutinu sa menštruácia dostaví v individuálnom období od podania, zvyčajne do niekoľkých dní. Ak by ste aj boli tehotná, Agolutin embryu neublíži. Vhodnejšie je však najprv vylúčiť tehotenstvo a až tak začať vyvolávať menštruáciu. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Vyvolávačka a hnedý výtok

  , Autor: Domi2898

  Dobrý večer. Odjakživa mám problém s menštruáciou- chodí mi extrémne nepravidelne, respektíve viac nechodí ako chodí. Svoju menštruáciu som nemala už vyše roka. No minuly mesiac som mala styk s priateľom a po dvoch týždňoch ma začali bolieť prsia a podbruško a cítila som z ničoho nič nevoľnosti počas dňa ktoré neustupovali, tak som si spravila zopár testov- všetky negatívne. Rozhodla som sa ísť ku gynekológovi. Na sone vyzeralo všetko v poriadku ale povedal že moja sliznica maternice má len 5 mm. Pichol mi vyvolávačku a predpísal Duphaston na udržanie cyklu. Od vyvolávačky už je to týždeň a ja mam len druhy deň hnedé spinenie, no menštruácia nikde. Predtým som vždy do týždňa po vyvolávačke dostala silnú menštruáciu. Neviete kde by mohol byť problém? Je nejaká šanca že som predsa len tehotná? Nevysvetlitelné nevoľnosti mi stále neprechádzajú.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, áno, je možné, že ste tehotná. Za týchto okolností Vám menštruácia nedôjde aj napriek podaniu Agolutinu. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva je nutné realizovať odber krvi na beta HCG. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor: Lucka123456

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať s manželom mame sex chránený z prezervatívom vždy mám nepravidelnu menštruáciu aj teraz 9 mesiacov po pôrode poslednú menštruáciu som mala 16.6.2021 teraz mi už meska 17 dní test som si robila 13 deň poobede a 14 deň ráno obe testy negatívne chcem sa opýtať keby to bolo Tehotenstvo tehotenský test by už ukázal aspoň ducha? Pri prvom trhu my to. Ukázalo už 3den meškania ešte chcem dodať že tento mesiac som bola vo. Veľkom strese a užívala som aj antibiotiká a analgetiká mohlo to spôsobiť tak. Dlhé meskanie Dr som volala vraj keď chcem mam počkať na nástup menštruácie alebo ísť si dat pichnúť vivolavacku ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Ak ste mali chránený pohlavný styk, nemyslím si, že ste tehotná. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne vylúči tehotenstvo a pichne Vám Agolutin.

 • Meggy455

  , Autor: Meggy455

  A keď ani tak nepríde menštruácia keď mi pichol vyvolacku a do koľkých dní ju môžem dostať menštruáciu ?? A čo ak ju nedostanem potom tam je iný problém že ??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Rovnako tak aj okolností, za ktorých nedôjde k menštruačnému krvácaniu môže byť viacero. Ak do 14 dní od podania Agolutinu nedôjde ku krvácaniu, je nutné hľadať príčinu.

 • Hormonálna nerovnováha

  , Autor: Adyn

  Dobrý deň. Mám 45 rokov a cca 2 roky mám problémy s menštruáciou. Môj gynekológ tvrdí od začiatku, že je za extrémne silným krvácaním s veľkými krvnými zrazeninami (nie vždy) hormonálna nerovnováha. Brala som už rôzne hormonálne liečby, v lete bola kvôli silnému krvácaniu na kyretaz, zistili mi anemiu. Napriek tomu silné krvácanie sa nezmenilo. Naposledy som brala hormonálnu liečbu, injekcie Agolutin. Po poslednej injekcii som isla doslova vykrvácať, bolesti, kŕče aveľké zrazeniny. Posledná menštruácia trvala 16 dní a na 25 deň prišla zase. Nemala som žiadny myom, ani polypy, cysty. Teraz mi predpísal Norethisteron a Dicynone 2x1 tabletku a železo. Ak liečba nezaberie tak mam ísť na hystereskopiu a už zrejme mi budú musieť vybrať maternicu. Môj gynekológ mi nič bližšie nevysvetlí, nepovie.. V podstate mi nebral ani krv, neurobil hormonálny profil ako je to s menopauzou. Píšem ako laik, lebo bližšie informácie neviem. Je to vážne? Naozaj je nutné vybrať maternicu? Nemusím azda opisovať, aké je to nepríjemné v práci aj doma. Takže sa pomaly zmierujem, že zrejme iná možnosť nie je... Nakoľko to riešim dlho a každý mesiac som s toho zúfalá. Niekedy sú dni kedy ea jeden deň s potrebujem aj balík vloziek a niekedy aj viac... Pri poslednej návšteve som sa pýtala (na rady priateliek) ci by nebola vhodná HAK Mirena. Povedal, že nie nakoľko ta cytologia (histologia) nebola ako by chcel. Úplne som ostala prekvapená a neviem co tým myslel. Ďakujem pekne za odpoveď. Som s toho už nešťastná.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže tiež nepoznám žiadne bližšie informácie, okolnosti, ani výsledky vyšetrení, cytológie, je veľmi ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Hormonálny profil je vhodné realizovať, robí sa to pomerne štandardne, môže sa totiž jednať o dysfunkčné krvácanie. Ak je však krvácanie natoľko intenzívne a nereaguje na liečbu, určite je na mieste vykonať hemostatickú kyretáž a realizovať hysteroskopiu a pozrieť sa do dutiny maternice. Dôležitý je aj výsledok biopsie z odobratých vzoriek. Pri pretrvávaní silných krvácaní aj po zákroku nie je vylúčené, že jedinou možnosťou bude maternicu vybrať. Takto sa však ozaj neviem bližšie objektívne vyjadriť.