• Tabletka po

    , Autor: 654321

    Dobrý deň,, Jul 2020 som použila tabletku po, po nej sa mi vytvorila mala cysta, ktora však po par cykloch zmizla, no od v tedy mam problemy, nepravidelny cyklus, najskor mi meskaval aj 5-6 dni, pocase sa to trochu upravilo , a teraz mi uz meskaval 1-2 dni alebo pride o 1-2 dni skor,, menstruacia je ale od minuleho roka zvlastna, jeden den ten prvy mam krvacanie ah vsetko ale ba druhy den to je uz ako keby iba take spinenie ktore sa pomaly vytraca a priblizne na 4 den mi konci mendzes,, moj gynekolog vravi, ze je vsetko v poriadku, a ze vekom mení prsvidelnost cyklu, ale od tej doby neviem ani urcit kedy a ci vobec mam ovulaciu, znazim sa podla cyklu a podla vsimania si vytoku robit testy ci ovulacia prebieha, ale testy ukazuju ze niez vidim pocas cyklu malu zmenu hlienu, ale podla toho aky ovulacny hlien som malava preetym, to je neporovnatelne, chcem sa opytat ci mi ta tabletka mohla nieco "poškodiť" zastavit ovulaciu, alebo nieco podobne? A ci mi vie doktor zistir, ci mavam ovulaciu? Dakujem

    Dobrý deň, tabletka núdzovej hormonálnej antikoncepcie má vplyv na menštruačný a ovulačný cyklus, hlavne pár mesiacov po jej užití. Ak ste užili Escapelle, tá zastavuje ovuláciu. Nemyslím si, že rok po jej užití by to malo takýto vplyv. Záleží od viacerých okolností. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, či výsledky vyšetrení sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. To, či máte ovuláciu sa dá zistiť realizáciou hormonálneho profilu a USG vyšetrením, ktoré Vám vie urobiť Váš obvodný gynekológ.